Sojusz Lewicy Demokratycznej

image_intro_alt

Kandydatki i kandydaci Lewicy w okręgu łódzkim podpisali Zielony Pakt dla Polski

Kandydatki i kandydaci Lewicy w okręgu łódzkim podpisali Zielony Pakt dla Polski. Zmiany klimatyczne to nie jest wymysł ekologów, a odpowiedzialni politycy już dziś powinni zacząć działać, bo odsuwanie działań w czasie może doprowadzić do tragedii. Lewica jest odpowiedzialna, a w swoim programie ma także postulaty proekologiczne, o których mówili łódzcy kandydaci podczas podpisywania paktu.

 

Mamy bardzo konkretny postulat, który my w Łodzi już realizujemy. Od 2017 roku udało nam się wymienić ponad 3,5 tysiąca kopciuchów, a przeznaczyliśmy na to ponad 12 milionów złotych. Jest też rządowy program przygotowany przez PiS "Czyste powietrze" jednak żadnych efektów nie ma - podkreślił lider Lewicy w Łodzi Tomasz Trela.

 

Kandydat zauważył, że pieniądze rządowe powinny iść do samorządów, a te powinny realizować program wymiany pieców domowych.

 

Od lat walczę o to, żeby Polska była krajem z czystym, zdrowym i naturalnym środowisku, dlatego z tym większą przyjemnością przyjęłam wiadomość o podpisaniu tego paktu. PiS nie ma litości dla środowiska, wycinane są lasy, kontynuowana jest gospodarka oparta na węglu - mówiła Hanna Gill-Piątek, startująca z drugiego miejsca łódzkiej listy Lewicy. 

 

Podkreślała również, że PiS stopniowo odchodzi od energetyki odnawialnej, tymczasem Lewica proponuje wsparcie Odnawialnych Źródeł Energii.

 

O smogu usłyszałem dobre 30 lat temu i do tej pory żaden rząd nie poradził sobie z tym problemem. A przecież jest wiele rozwiązań żeby sobie z nim poradzić, jak choćby Odnawialne Źródła Energii, wymiana pieców domowych czy zmiana nawyków transportowych - zauważył Michał Kwiatkowski, startujący z miejsca trzeciego. 

 

Politycy Lewicy zaproponowali między innymi rządowe wsparcie dla rozwoju komunikacji miejskiej, która miałaby stanowić alternatywę dla komunikacji samochodowej.

 

Kryzys klimatyczny jest faktem, a w 2018 roku import węgla do Polski wyniósł ponad 20 milionów ton, z czego 13,5 miliona ton pochodziło z Rosji. Lewica chce odchodzić od paliw kopalnych, chcemy inwestować w termomodernizację i wspierać domowe wytwarzanie energii - mówił Tomasz Frączak startujący z miejsca 5 łódzkiej listy Lewicy.

 

Tomasz Frączak podkreślał, że Lewica chce zakazu importu węgla i stopniowego odchodzenia od jego wydobycia, jednak nie zostawi górników bez wsparcia i pomocy.

 

Z kolei Adam Wojech mówił, że Lewica nie chce, żeby nasze miasta były betonowe, ponieważ betonowanie przestrzeni miejskiej podnosi temperaturę w czasie upałów i powoduje podtopienia podczas intensywnych opadów. O prawach zwierząt mówiła natomiast Wioletta Pawlik-Nowacka. Przedstawiła propozycje Lewicy dotyczące likwidacji ferm futrzarskich i zakazu wykorzystywania zwierząt w cyrkach.

 

Ostatni na liście Piotr Bors zauważył, że PiS mimo obietnic nie dotrzymał słowa w zakresie miliona elektrycznych samochodów. Mówił też o postępującej centralizacji i zabieraniu z rąk samorządów Wojewódzkich Funduszy Ochrony Środowiska.

 


 

Zielony Pakt dla Polski - ŁódźZielony Pakt dla Polski - ŁódźZielony Pakt dla Polski - ŁódźZielony Pakt dla Polski - Łódź

Newsletter

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera!
W związku z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 2016/679 o ochronie danych, wyrażam zgodę na gromadzenie, przetwarzanie oraz wykorzystywanie przez Sojusz Lewicy Demokratycznej przekazanych przeze mnie danych osobowych w celach informacyjnych i promocyjnych związanych z działalnością Sojuszu Lewicy Demokratycznej, w celach administracyjnych na użytek newslettera, w szczególności wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną newslettera oraz informacji o przedsięwzięciach organizowanych lub współorganizowanych przez Sojusz Lewicy Demokratycznej, a także informacji o bieżących wydarzeniach politycznych. Czytaj dalej...
Polityka prywatności | Polityka cookies © 2019 Sojusz Lewicy Demokratycznej. Projekt i wykonanie: Hedea.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Rozumiem